Objednávky na: 0949 444 797
Denné Centrum POMOCNÍČEK, Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď

Kinesiotaping

Kinesiotaping je spôsob liečby založený na telu vlastných regeneračných a reparačných procesoch. Jeho účinnosť sa prejavuje vďaka aktivácii nervovej a obehovej sústavy. Metóda vychádza z poznatkov kineziológie, ako vedy, ktorá uznáva význam tela a pohybu pri rehabilitácii a tiež v bežnom živote.

Preto je tento funkčný taping nazývaný „kinesio“ taping. Svaly neslúžia iba na pohyb tela, ale tiež riadia krvný a lymfatický tok, telesnú teplotu a iné. Práve preto zlyhanie správnej svalovej funkcie má za následok rôzne druhy zdravotných ťažkostí. V dôsledku toho, kinesiotaping venuje veľkú pozornosť významu správnej svalovej funkcie pre aktiváciu telu vlastných liečebných mechanizmov.

Kinesiotape je bavlnená, elastická, nealergénna, vodeodolná páska. Pomáha pacientom zafixovaním postihnutých svalov a kĺbov, ktoré následne uvádzame do správnej polohy pre rehabilitačnú liečbu. Takisto používame kinesiotape na zmiernenie bolesti, zápalov, na zníženie svalovej únavy.

Podľa aplikácie kinesiologickej pásky môže terapeut daný sval uvoľniť od svalového napätia, podporiť sval k činnosti, zmierňuje bolesti, zabraňuje úrazom a podporuje krvný obeh. Kinesiotaping má taktiež preventívny a regeneračný účinok.

Použitie:

  • Relaxácia natiahnutých nebo natrhnutých svalov.
  • Stimulácia oslabených alebo naopak uvoľnenie zatuhnutých svalov.
  • Zredukovanie bolesti, opuchov a modrín.
  • Korekčné techniky – mechanické, fasciálne, priestorové, funkčné a ďalšie.
  • Lymfodrenáž.

 

O nás

Denné Centrum POMOCNÍČEK od roku 2015 poskytuje odborné terapie deťom so špeciálnymi potrebami. Deti navštevujú Centrum viackrát týždenne. Majú možnosť absolvovať hodinové terapie u fyzioterapeutky a klinickej logopedičky.

Vďaka komplexnému prístupu a kontinualite terapií tak napredujú po mentálnej aj motorickej stránke. Okrem odborných terapií poskytuje Centrum aj mamičkám príjemné prostredie na oddych.

Facebook Denné Centrum

Otváracie hodiny

Pondelok ... 8:00 - 16:30

Utorok ....... 8:00 - 16:30

Streda ........ 8:00 - 16:30

Štvrtok ....... 8:00 - 16:30

Piatok ........ 8:00 - 16:30

Kontakt

Denné Centrum POMOCNÍČEK
Legionárska 1127/13
926 01 Sereď

Kontakt:

Telefón: +421 949 444 797
Email: pomocnicek@pomocnicek.sk

Na terapie sa objednáva telefonicky na telefónnom čísle +421 948 444 797. Ak práve nezdvíhame, venujeme sa detičkám, určite zavoláme späť.