Objednávky na: 0949 444 797
Denné Centrum POMOCNÍČEK, Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď

Rašelinovo bahenný zábal

Rašelinový obklad je vhodný pre ľudí, ktorí potrebujú uvoľniť napäté telo. Rašelina v sebe ukrýva množstvo minerálov, stopových prvkov a živín potrebných pre zdravú pokožku.

Priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, pôsobí antibakteriálne a posilňuje imunitu. Cieľom tejto procedúry je predovšetkým posilniť imunitný systém, stimulovať cirkuláciu, vrátane lymfy a krvného obehu, zrýchliť bunkovú aktivitu, rozšíriť tkanivo a cievy a prirodzenou cestou aktivovať samoliečebný potenciál organizmu.

Rašelina je vhodná na liečbu:

  • reumatických ochorení, bolesti kostí a kĺbov,
  • nervové ochorenia,
  • artrózy,
  • ochorenia dýchacích ciest,
  • zlepšenie činnosti svalstva a kĺbov,
  • hojenie ekzémov, lupienky, akné,
  • urologické a gynekologické choroby,
  • choroby tráviaceho traktu,
  • svalové kontraktúry,
  • bolestivé vertebrogénne syndrómy.

 

Súčasťou rašeliny sú tiež produkty humifikačného procesu (huminové kyseliny), ktoré sa pri priamej aplikácii stávajú súčasťou komplexného pôsobenia peloidov. Všeobecne povedané, účinok tepla rozširuje cievy v koži, a tým podporuje cirkuláciu. Toto použitie tepla na koži vyvoláva reflexnými dráhami účinky v hlbších častiach organizmu, a vyvoláva tak relaxáciu svalu, zvýšenie krvného zásobovania vzhľadom k dilatácii ciev a stimuláciu metabolickej aktivity.

Relaxácia svalového tkaniva vedie k úľave od bolesti v dôsledku stuhnutosti a spazmov vo svaloch. Skladá sa z kombinovanej zábalovej formy: jedna zložka je jedenkrát použiteľný rašelinový zábal, druhá opakovane použiteľný nosič tepla.

O nás

Denné Centrum POMOCNÍČEK od roku 2015 poskytuje odborné terapie deťom so špeciálnymi potrebami. Deti navštevujú Centrum viackrát týždenne. Majú možnosť absolvovať hodinové terapie u fyzioterapeutky a klinickej logopedičky.

Vďaka komplexnému prístupu a kontinualite terapií tak napredujú po mentálnej aj motorickej stránke. Okrem odborných terapií poskytuje Centrum aj mamičkám príjemné prostredie na oddych.

Facebook Denné Centrum

Otváracie hodiny

Pondelok ... 8:00 - 16:30

Utorok ....... 8:00 - 16:30

Streda ........ 8:00 - 16:30

Štvrtok ....... 8:00 - 16:30

Piatok ........ 8:00 - 16:30

Kontakt

Denné Centrum POMOCNÍČEK
Legionárska 1127/13
926 01 Sereď

Kontakt:

Telefón: +421 949 444 797
Email: pomocnicek@pomocnicek.sk

Na terapie sa objednáva telefonicky na telefónnom čísle +421 948 444 797. Ak práve nezdvíhame, venujeme sa detičkám, určite zavoláme späť.